Summer jam and sweet Giveaway...

Sunday, August 07, 2016

Čauko! To by som hádam ani nebola ja, keby dva dni pred pôrodom nestojím za hrncom a nezaváram perfektný džem na chladné zimné večery. Neviem, či ste vedeli, ale Rusovce ponúkajú okrem medvedieho cesnaku, orechov, bazy aj mirabelky, ktoré tam rastú snáď na každom rohu. A tak ako každý rok aj tento som si musela pripraviť vynikajúcu mlsku, lebo natrieť si koláč či vianočku domáci džem je podľa mňa na nezaplatenie.

Mimochodom na FB funpage-i sa môžte zapojiť do mini súťaže o jeden jahodový a jeden mirabelkový džem. Stačí lajknúť FB foto a do komentu napísať, ktorý si prosíte a ja budúcu nedeľu vyžrebujem 2 mlskáčov.
Príprava je veľmi jednoduchá. Ja som použila želírovací cukor od Dr.Oetker-a, majú rôzne pomery - ak máte SUPER, tak na 1500g ovocia ide jeden 500g balíček želírovacieho cukru. Ale môžte ísť aj tradičnou cestou a použiť kryštálový cukor, kyselinu citrónovú, ale tam si už musíte pomer odsledovať a miešať také ovocie, ktoré bude mať dostatok pektínu, prípadne si ho tam pridať, inak sa prevaríte do druhého dňa.

Mirabelový džem som robila iba s mirabeliek, ale je skvelý aj keď do ňho pridáte trošku nastrúhaného zázvoru, odskúšala som to minulý rok.


Pri jahodovom džeme som sa vybláznila a spravila rôzne kombinácie s ovocím z našej záhradky. Tak vznikli džemy s malinami, čerešňami, ktoré boli nakoniec višne, so zázvorom a s vanilkou. U mňa vyhralo kombo s malinami.


A keď budete mať džemiku nakoniec viac ako pojete a spravíte si aj malé poháriky, tak je to podľa mňa aj super tip na milý darček napríklad na Mikuláša.


Dobrú chuť.

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Really thankful for such an impressive and interesting post here. Really tasty to read too. I was looking for these kinds of effective posts from few weeks. Happy to get here. Expecting more posts in future too.
    Thank you!!
    Best essay writing

    ReplyDelete
  2. This is such an awesome asset, to the point that you are giving and you give it away for nothing.our article has piqued t to be very difficult for learners much like me. However, you have made it very easy for me to fully grasp and I now have in mind the correct thing. Your continued reputation as one of the top experts on this topic may be increased through words with appreciation from visitors like me. Thanks, again. I definitely enjoying every little bit of it. It is a great site and nice share. I want to thank you. Good job! You guys do a great blog, and have some great contents. Keep up the good work. site

    ReplyDelete

Like me on Facebook

My favorite

My favorite