Happy Birthday dear blog!...

Tuesday, October 11, 2016

Hola! Romilikes is celebrating and you have still time to celebrate with me. I am lucky to have B-day twice per year and as I love to give presents lot more than receive them, you can still enter the 2nd Anniversary Giveaway HERE. While summarizing this year, I am getting a little bit nostalgic -  it was a great year as I have become a MOM.

I have prepared 64 blog posts full of outfits, cooking, traveling and DIY inspiration.
When it come to my style - I was wearing a lot of dresses and flats, comfort is what you are looking for when you are pregnant and I am slowly coming back to jeans, however high heels won't be in the game for quite some time except special occasion of course. 

I wish you, dear blog, lot of patience and creativity in the upcoming years.

I hope that you have enjoyed the time with me and had lot of fun, because I do while writing this blog and I guess that you can see it from the pictures. :)

Ahoj! Romilikes oslavuje a ešte máte čas ich osláviť so mnou. Mám šťastie, že mám narodeniny dvakrát ročne a keďže radšej darčeky dávam ako ich dostávam, tak sa stále môžete zapojiť do 2.hej Výročnej Givky práve TU. Keď sumarizujem tento rok, som trochu nostalgická - bol to skvelý rok, pretože som sa stala MAMOU. 

Pripravila som 64 blogových príspevkov plných outfitov, varenia, cestovania a DIY inšpirácií. 

 Pokiaľ ide o môj štýl - nosila som veľa šiat a topánok bez podpätkov, pohodlie je to, čo hľadáte v tehotenstve a teraz sa už pomaly vraciam k džínsom, ale vysoké podpätky nebudú v hre ešte nejaký čas s výnimkou zvláštnych príležitostí samozrejme. 

Milý blog, želám ti veľa trpezlivosti a kreativity do ďalších rokov. 

Dúfam, že ste si užili čas so mnou a mali veľa zábavy, pretože ja sa pri písaní tohto blogu zabávam a myslím, že je to vidieť z fotiek. :)

Shop my look:
Red Scarf - Reserved (Buy here)
Hat - Sinsay (Buy here)
Biker Jacket - Mango (Similar here)
Black jeans - H&M (Similar here)
Metallic sweater - Gate (Similar here)
Chelsea boots - CCC (Similar here)

You Might Also Like

2 komentárov