What to see - Mallorca part 1...

Sunday, May 28, 2017

Hi folks! As promised I am here with a traveling tips in case you are about to go to Mallorca and your plans goes beyond beach and party, because Mallorca has a lot to offer. We hired car for 4 days and we did not see the whole island at all. The main reason was traveling with toddler and the other was that we love to roam and eat and take tons of pictures and SHOP. However  I did not buy anything for myself I swear. We like to take our time. Visit museums, local shops and restaurants and enjoy the atmosphere to fullnest. 


Day 1 - trip to Soller and Valldemossa


Chopin place - Valldemossa

First trip was planned for half a day and took us to the west coast of Mallorca. Soller is a lovely rural little town and my initial plan was to leave the car where it was and take the vintage tram from Palma and enjoy the ride to Soller. I will recommend to all families to do so as we were a little sad that we came by car. The train passes through the city center and right beside the impressive church of Sant Bartomeu. Make sure to spare at least one hour for this little town and enjoy tapas bars or buy some jamon in the local shops in the centre comercial.

Soller - vintage tram
Soller - Sant Bartomeu
Soller - city center
Zachary and fountain part 1

If you think that Soller is a lovely little town, well then wait for Valldemossa. This little quiet town is nested in the Tramuntana mountains and for me it is the most picturesque town in Mallorca from those that I have seen. Everything seems to be on its right place and the time flows more slowly here. You have to go there in order to understand my feelings - oh and we also found the house where Frederyk Chopin lived. Also make sure to stop for the best homemade cakes in some of the bakeries and traditional paella at Sa Mata restaurant.


Valldemossa
Tramuntana hill above Valldemossa
Narrow streets in the Valldemossa


Čaute kamoši! Ako som sľúbila, tak tu ma máte s tipmi "Čo vidieť na Malorke" v prípade, že vaše plány presahujú pláž a párty, pretože Malorka má veľa čo ponúknuť. Plán bol jasný, takže sme si prenajali auto na 4 dni a to sme vôbec nevideli celý ostrov. Hlavným dôvodom bolo cestovanie s batoľaťom a druhým dôvodom bol fakt, že milujeme túlanie sa po uličkách, jedlo, fotenie a OBCHODY. Nič som si samozrejme nekúpila, to prisahám. Radi si dávame na čas. Popozeráme si múzeá, miestne obchody a reštaurácie a vychutnávame si atmosféru naplno. 

Deň 1 - Soller a Valldemossa

 Soller - tram full of tourists
 Soller - Placa Constitucjo
Soller - I would probably buy this skirt, but the May challenge was still due
My sweethearts in Soller

Prvý výlet bol naplánovaný na pol dňa a zaviedol nás na západné pobrežie ostrova. Soller je pekné vidiecke mestečko a môj pôvodný plán bol nechať auto tam, kde bolo a vziať si starú elinku z Palmy a vychutnať si jazdu do Solleru. Odporúčam to všetkým rodinkám, pretože my sme boli trochu smutní, že sme nakoniec prišli autom. Vláčik/elina prechádza centrom mesta a hneď vedľa impozantného kostola Sant Bartomeu. Určite sa tu zastavte aspoň na hodinku a vychutnajte si tapas bary alebo kúpte nejaký ten jamon v miestnych obchodoch.

 Valldemossa - jardin Joan Carles I
Zachary travels
Valldemossa
Best strawberry cake ever - Valldemossa
Ak máte pocit, že Soller je krásne mestečko, tak počkajte na Valldemossu. Toto malé tiché mestečko je schované v pohorí Tramuntana a pre mňa je to najkrajšie mestečko na Malorke, aké som videla. Všetko sa zdá byť na správnom mieste a čas tu plynie nejak pomalšie. Musíte Valldemossu navštíviť, aby ste pochopili o čom hovorím - a našli sme aj dom, kde žil Frederyk Chopin, ževraj jednu zimu. Nezabudnite sa zastaviť aj na najlepšie domáce koláče v niektorej z miestnych pekárničiek a na tradičnej paele v reštaurácii Sa Mata.

See you soon. // Vidíme sa čoskoro.

You Might Also Like

6 komentárov

 1. Super článok Romi a krásne fotky! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ..ďakujem Leni..som veľmi rada, že sa ti post páči :-*

   Delete
 2. Replies
  1. Oooo..áno..tie šaty sú moja láska �� �� ��

   Delete
 3. Kamoška ide na Mallorcu, tak jej článok rovno forwardnem! :D

  www.nasklee.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. ..kedy ide??..lebo mám ešte ďalšie 2 super tipy..tak jej môžem kľudne aj do správy..kým to bude na blogu, aby aj doma nebola :D :D :D

   Delete