How can a mom survive in the office?...

Wednesday, November 08, 2017

Hi all! Remember me speaking about photoshooting in rain? Here is the second part of our effort. However I will not speak about weather forecast today. I will be speaking about BACK TO BIZ topic as this is on my plate right now. I have joined new team last week and I cannot pretend that it was super easy to leave my little baby at home and get back to the office, but. But it has always been my plan to get back to work after a year or so of maternity leave.

I have to say that work-life balance is vital for me and I do have the best nanny ever. It would be probably much harder for me if Zachary would have to go to the daycare center. Anyway, I was working from home the very first day and everything went fine. On the other day I went to the office and guess what? I came home in the evening and the little kid was playing around not giving a slightest bit of attention to me. So if I was secretly hoping that he will let me be his super mom until he is 15 years old or so, he has let me go in his 15 months.

This is how life treats you, so do not expect just a sweet chocolates in that sweet-box. On the other hand I can fully focus on my job as I know now that he is doing well without me and besides we are best buddies in crime during weekends and during these wonderful photoshootings. 

Now finally to my outfit. I am wearing my Xmas scarf as poncho and I have used this wonderful double belt to make it stay on the right place even in the wind. My fav jeans are a must have and perfect match to the whole look are these lovely autumn shoes from Topankovo.

Do I have here some allied moms that got back to biz prior the end of maternity/parental leave?I do know about one - right Marjo? How did it work out?

Čauko priatelia! Spomínate si ešte na upršaný post z minulého týždňa, tak toto je jeho brat. Ale dnes nemám v pláne rozprávať o počasí. Small talk si nechávam do práce. Pretože práve prácu mám aktuálne na tanieri. Od novembra som totiž naspäť v práci a hneď v novom tíme a nebudem sa tu tváriť za chrumkavú, že aké to bolo super ľahké, nechať toho krpca doma, ale. ALE ja osobne som vedela, že po 12 mesiacoch alebo tak nejak sa budem chcieť vrátiť.

Nuž patrím k ľuďom, pre ktorých je balans medzi prácou a rodinou neskutočne dôležitý a rozhodne mám skvelú opatrovateľku. Ak by som mala dávať Zachariáša do jaslí, tak by to bolo pre mňa asi o 1000% ťažšie. Tak či onak, prvý deň som pracovala z domu a bola to malina. Ten ďalší som už išla do officu a tajne som dúfala, že keď prídem večer domov, tak sa na mňa to mimino vrhne celé šťastné prešťastné a hádajte. Prídem domov a nič, spokojne sa ďalej hrá a vôbec si ma nevšíma. Dúfala som, že pre ňho budem super mama aspoň do 15tich a on ma pošle k ľadu v 15tich mesiacoch.


Takto sa vám život odmení, takže nečakajte iba sladké bonbóny vo vašej bonboniére. Na druhej strane sa v práci môžem sústrediť na prácu, lebo viem, že Zaky je v dobrých rukách a stále zostávame super výmyselníkmi počas víkendov a samozrejme počas všetkých fotení.

Teraz už konečne k outfitu. Mám na sebe šál z minulých vianoc a nastajlovala som si ho ako pončo a môj superský dvojopasok sa postaral o to, aby pekne držalo na svojom mieste. Musím sa priznať, že ho nosím najme so svetrami. Obľúbené 100 ročné džínsy musia byť a parťákov im robia jesenné botky z Topánkova.

Sú tu nejaké spriaznené maminy, ktoré sa vracajú do práce skôr ako skončí materská/ rodičovská? O jednej viem, že Marjo?  Ako vám to ide?


Shop my look:
Shirt - Reserved (Similar)
Scarf - Xmas gift (Similar in Zara)
Belt - Zaful (Buy here)
Shoes - Topankovo.sk (Buy here)
Jeans - Mango (Buy here)
Hat - Mango (Similar in beige)
You Might Also Like

6 komentárov

 1. Romi mas moj obdiv ��. Krasny post, uzasny outfit ������
  PS: ak raz budem mama mam podobny plan s navratom do prace a ty si dokazom, ze sa to da ��

  ReplyDelete
  Replies
  1. ..Ďakujem Dara, akčné ženy ako my potrebujú akčné riešenia a Zachary má našťastie dve skvelé babiny, ktoré sa o ňho rady postarajú a mne tým pádom odpadá komplet strachovanie sa a môžem pokojne pracovať :-)

   Delete
 2. Zajímavý outfit, boty jsou krásné.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ..Ďakujem krásne, je to taká casual jesenná klasika, šál je možno v menej tradičnej verzii ako sa bežne nosí :-*

   Delete
 3. Tento opasoook chcem najviac na sveteee!! :D

  DEZIRÉ

  ReplyDelete
 4. Skvelý post, pekný outfit jesenný, krásne topánočky :) Inak som zvedavá, aká budem raz mama ja, no ak s manželom budeme mať deti tak budu mať bohuzial iba jednu babku a dedka, ale inak všetko sa dá ak sa chce.. a ak v minulosti sa dalo žiť v rodine s 5 a viac deťmi, tak v súčasnosti sa podľa mňa bude dať skombinovať jedno až 2 deti s prácou alebo brigádou :)

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete