Mules for every occasion...

Wednesday, April 04, 2018

Why to fall in love with mules?

Well for me it is easy. These are THE shoes for another seazon and I am happy to call them my no.1 spring shoes. Thanks to Gucci flat mules with or without fur are to be seen in every other shop. And I love the variety of styles, different materials, and finishing with embroidery or without, that gives them the magical sparkle and makes them the top choice of these days. There are tons of options how to style them and you should really reconsider buying at least one pair. How to style mules with culottes?

There is nothing easier than to pair your mules with your favorite culottes. I have chosen simple color scheme, just the way I like it, but you can play with colors as you want to. Leather jacket, simple sweater and leopard print along with the striped culottes make a perfect partner in crime witht the fishnet socks and flat mules.


How to style flat mules with glitters?

If you are a proud owner of a glittery or embroidery mules, it does not necessarily mean that the rest of the outfit has to be simple. You can mix and match different materials, prints and styles to get to the well balanced look. As an inspiration comes my outfit in kimono with glittery mules, light dress and jeans and you can find the link in the end of this post.


How to style your mules in easy everyday look?

If you want to keep it simple and you are not up to creating and mixing and playing around with different styles and looks, just pick a simple mules and pair it with your jeans and basic tee or shirt for a start. As long as you feel comfortable,you can still try to upgrade your wardrobe with a more fancy mules. Shops are full of fantastic inspiration. You can find a link for my casual mules outfit below the post.

How do you like this look?

Photo @ Tom Loft.
Prečo sa zamilovať do mokošiek?

Nuž otázka by mohla znieť aj prečo sa nezamilovať, ale pre mňa je to ľahké. Sú to totiž TIE topánky už druhú sezónu (teda aspoň v našich končinách) a ja ich pokojne nazvem mojou 1tkou pomedzi jarnými topánkami. Vďaka Gucci-mu sa mokošky, ako ich familiárne nazývam s kožušinou aj bez nej dostali do každého obchodu. Rozmanitosť štýlov, materiálov a finálneho prevedenia s výšivkami či bez nich im dodáva iskru a radí ich k top výberu posledných teplých dní, do ktorého sa skrátka musíte zamilovať. Je veľa spôsobov ako ich skombinovať a myslím, že kúpu aspoň jedného páru by ste určite mali zvážiť, nebudete totiž ľutovať.


Ako nastajlovať mokošky s culotkami?

Nie je nič jednoduchšie ako spojiť mokošky práve s týmito nohavicami. Ja som volila jednoduchú farebnú schému, presne ako to mám rada, ale vy sa s farbami pokojne vybláznite. Kožená biker bunda, obyčajný sveter a leopardia potlač v spojení s pruhovanými culotkami vytvorila dokonalého partnera so sieťovanými ponožkami a mokoškami. 


Ako zladiť flitrované mokošky?

Ak ste hrdou majiteľkou flitrovaných či vyšívaných mokošiek, tak to ešte zďaleka neznamená, že ich smiete ladiť iba s niečim jednoduchým, práve naopak, pustite uzdu fantázii a vybláznite sa v kreatívnych spojeniach. Vybalancovaný look môže vzniknúť aj z navonok šialených mixov farieb, vzorov a materiálov. Ako inšpiráciu pripájam jeden z mojich starších lookov a je ním kimono spojené práve s flitrovanými mokoškami, ľahkými šatami a jeansami, link nájdete na spodku článku.


Ako zladiť mokošky v jednoduchom každodennom outfite?

Ak to chcete predsa len udržať na uzde a nemáte práve chuť mixovať a ladiť neladiace kúsky, tak si vyberte, čo najmenej prezdobené mokošky a spárujte ich s obyčajným jednofarebným tričkom či košeľou a obľúbenými jeansami. Akonáhle sa budete cítiť s vašimi flat mules pohodlne, nebojte sa trošku experimentovať a možno si prikúpiť aj trošku odvážnejší kúsok. Obchody sú totiž nabité inšpiráciou. Link na jednoduchý look nájdete pod článkom. 

Ako sa vám páči tento look?

Foto @ Tom Loft.

Shop my look:
Flat mules - CCC Shoes&Bags (Buy here)
Culottes Pull&Bear (Similar)

Leather jacket Mango (Similar)
Fishnet socks Calzedonia

Sweather H&M (Similar)
Hat Ljubljana souvenir (Similar in beige)

You Might Also Like

0 komentárov