Last post with baby bump...

Tuesday, July 26, 2016

Hi folks! This is the last post we were able to prepare before the biggest change in our lifes. It is funny how you are planning your days, post, photoshootings and then the reality knocks on your door and before you can realise, you are driving to hospital and 13 and half hours later, you become MOM. The feeling is so overwhelming, that you forget the pain the second you see your baby and you can trust me that I was thinking that I do not want any other kids EVER, but as soon as they laid the little baby boy on my breast, I was thinking that I want 2 more. 

Now I am finally at home, but all the things are so new that it could take some time before I will be able to prepare new posts, so please bear with me and see you later!

Ahojte kamoši! Toto je posledný príspevok, ktorý sme boli schopní pripraviť pred najväčšou zmenou v našich životoch. Je to smiešne, ako plánujete svoje dni, príspevky, fotenie a potom realita zaklope na dvere a než si môžete uvedomiť, idete do nemocnice a 13 a pol hodiny neskôr sa stanete MAMINOU. Ten pocit je tak ohromujúci, že zabudnete na bolesť v momente ako zbadáte svoje bábo a môžete mi veriť, že som si myslela, že nechcem ďalšie iné deti, ale akonáhle mi malého položili na hruď, som si pomyslela, že chcem ešte dve. 


Teraz som konečne doma, ale všetky veci sú tak nové, že to môže trvať nejaký čas, než budem môcť pripraviť nové posty, takže majte so mnou strpenie a uvidíme sa neskôr!

Red dress & Espadrillas - H&M // Beach bag - Reserved // Hat - Zara

You Might Also Like

0 komentárov