Creativity meets inspiration...

Tuesday, November 15, 2016

Hi all! There is lot happening in my life right now. Being a blogger gives me an opportunity to meet interesting people and work on different types of projects and thanks to my blog I have come across a web where creativity meets fashion inspiration. It is called LOVELY.SK and if you did not know about it, now is the right time to take a look and enjoy the ride. 

What is so interesting about this place?

Well everything as there are different categories that you will fall in love with and also places where we could meet pretty soon such as Outfits, Collections and even Magazine.
But don't get confused, Lovely is not an e-shop. It is a style gallery, an amazing place full of bloggers, fashion enthusiasts and of course tons of clothes, accesories and all you have to do in order to see all of the trends and looks is to hit the CLICK.

Have you ever realized that we are all living in some weird fashion loops? And right now it is NUDE color that I am so obsessed with. Not really sure how the colors are reflecting the time of my life, but I would love to have the whole closet full of the nude shades. Btw If you are looking for more inspiration, there is new lovely collection in The Color of the Week with the answer for your style hunger. 

P.S.: If you truely are fashion addicted then make sure to follow FB @lovely and IG @krasneveci_lovely.

Ahoj všetci! Teraz sa toho v mojom živote deje veľa. Byť blogerkou mi dáva príležitosť stretnúť sa so zaujímavými ľuďmi a pracovať na rôznych typoch projektov a vďaka môjmu blogu som narazila aj na miesto, kde sa kreativita stretáva s módnou inšpiráciou. Toto miesto sa volá LOVELY.SK, a ak ste o ňom doteraz nepočuli, tak je ten správny čas, aby ste to šli omrknúť a užili si tú skvelú jazdu. 

Čo je na Lovely také úžasné?

No všetko, nájdete tu rôzne kategórie, ktoré si zamilujete a aj miesta, kde by sme sa mohli už čoskoro stretnúť ako napríklad kategóriu Outfity, Kolekcie a dokonca aj Magazín. Ale nenechajte sa zmiasť, Lovely totiž nie je e-shop. Je to štýlová galéria, úžasné miesto plné bloggerov, módnych nadšencov a samozrejme ton oblečenia, doplnkov a jediné, čo musíte urobiť, aby ste si mohli prezerať všetky trendy a looky, je KLIKnúťUž ste si niekedy uvedomili,že všetci žijeme v nejakých podivných módnych slučkách? U mňa je to práve teraz NUDE farba a som ňou úplne posadnutá. Nie som si celkom istá, ako farby odrážajú jednotlivé fázy môjho života, ale strašne rada by som mala celú skriňu plnú Nude odtieňov. Btw ak hľadáte viac inšpirácie, je tu aj nová Lovely kolekcia, v ktorej je Farba týždňa - NUDE, tam isto zasýtite svoj hlad po tomto štýle.

P.S.: Ak ste skutoční módni závisláci, tak isto sledujte aj FB @lovely a IG @krasneveci_lovely.

Shop my look:
Cardigan - Gate (Buy here)
Skirt - SheIn (Sold Out)
Sneakers - Nike (Similar here)
Crossbody - Mango (Similar here)
Watch - Oriflame (Similar here)
Cap - old (Similar here)


You Might Also Like

2 komentárov