Mother of Dragons...

Wednesday, November 22, 2017

Hi all! Today is special! I am special and you - YOU my lovely readers - YOU ARE SPECIAL! Please remember this every time you wake up tired, when you miss the bus or you don't have the energy to do your laundry. Every one of us is stumbling every now and then, but what differrs us from others is that even though we want to go to sleep so much, we stay up and finish what needs to be done. Because ALL of us ARE MOTHERs of DRAGONS. Strong, beautiful and determined. Like Daenerys.

And of course I am a huge fan of GoT and of course when I saw this T-shirt I just had to have it. So in case you are the same GoT fan as I am make sure to check this Tee here. To complete my outfit I am wearing pyjama (kidding) this wonderful suit from Lindex that I've found in sale a week before my start of the office life. Coincidence? Hardly. 

And you can probably see and if you are also following me on my Instagram then you for sure know that these set of photos were made by someone else and the new guy behind the camera is the super awesome and super talented BLOGGER photographer - TOM LOFT, make sure to check his gallery here. I hope we will have more collabs as I totally love the outcome. 

How do you like these photos guys?Čaute kamoši. Dnešok je špeci! Ja som špeci a vy - VY moji drahí čitatelia - VY STE ŠPECI! Prosím pamätajte si to vždy keď sa zobudíte unavení, keď vám zdrhne autobus alebo keď nemáte dosť energie na vyvešanie prádla. Každý sa občas potkne, ale čo nás odlišuje od ostatných je fakt, že aj keď sa nám chce práve mega spať, tak zostaneme hore a spravíme všetko, čo treba. Pretože sme všetky - DRAČIE MATKY. (V preklade to znie dosť vtipne, tak sa prepnite na ENG vlnu plís). Silné, krásne a odhodlané. Ako Daenerys.

Nuž samozrejme, že som fanúšik GoT a prirodzene, že keď som videla toto tričko, tak som ho musela mať. Tak ak ste náhodou rovnaký fanúšik, tak tu si môžete to tričko okukať. Celý outfit som postavila na mojom pyžame (srandujem), je to normálny kostým z Lindexu a mám ho zo zliav (samozrejme) a kúpila som ho týždeň pred nástupomdo práce. Náhodička? To ťažko.

A zrejme ste si všimli, že tie fotky vyzerajú trošku inak ako ste zvyknutí a to preto, že som spojila sily s úžasne talentovaným fotografom BLOGERIEK (snáď mi toto označenie odpustí) TOMOM LOFTOM, rozhodne si pozrite jeho prácu TU. A teda dúfam, že sa nám, ešte podarí čo to nafotiť.

Tak ako sa vám páčia fotky?


Shop my look:
T-shirt - SheIn (Buy here)
Pyjama Suit - Lindex (Similar here and here)
Coat - SheIn (Similar)
Sneakers - Nike
Cap - H&M (Similar)
Bag - Mango (Similar)
Sunnies - Parfois (Similar)


You Might Also Like

0 komentárov